logo-samandehi لیورپول - گزارش ویژه : دربی مرسی‌ساید و پسران محلی‌
گزارش ویژه : دربی مرسی‌ساید و پسران محلی‌

دربی مرسی‌ساید مثل همیشه پر خواهد بود از بازیکنانی از نقاطِ مختلف جهان. اما در این میان پسرانِ محلی‌ای هم هستند که به نمایندگی از تیم‌هایشان پا به این زمین می‌گذارند تا برابر رقیب سنتی‌شان قرار بگیرند، از لیتون بینزِ باتجربه گرفته تا ترنت الکساندر-آرنولدِ جوان و مستعد:


لیتون بینز

با تجربه‌ترین لیورپولی‌ای که شنبه پا به آنفیلد می‌گذارد لیتون بینز است، مدافعی که بیش از یک دهه برایِ اورتون بازی کرده. بینزِ 32 ساله که این فصل هم نقشِ مهمی در روند رو به رشدِ "تافی‌ها" داشته، دربی مرسی‌ساید را برایِ اولین بار در اکتبرِ 2007 و در شکستِ 1-2 در گودیسون پارک تجربه کرد.

بینز در مجموعِ 18 باری که در این دربی به زمین رفته تنها دو بار پیروز شده است. اورتون در 12 بازیِ اخیرش تنها یک بار در لیگ شکست خورده، بازه‌یِ زمانی‌ای که با آن شکستِ تلخِ لحظاتِ پایانی در گودیسون پارک مقابلِ لیورپول شروع شد.

 

بن وودبرن

بن وودبرن متولد چستر است اما از هشت سالگی به آکادمی لیورپول پیوسته و حالا در 17 سالگی استعدادِ خودش را بروز داده است. شاید در ابتدایِ فصل هیچکس فکرش را نمی‌کرد وودبرن جزوِ اسکوادِ لیورپول برایِ دربیِ مرسی‌ساید باشد، اما علاقه‌یِ یورگن کلوپ بهش که باعث شد حتی کریس کولمن هم او را برایِ بازی‌هایِ مقدماتیِ جام جهانیِ این هفته به تیم ملی ولز دعوت کند، فرصتی طلایی برایِ این پدیده ساخته تا برایِ اولین بار این جدالِ کلاسیک را، حداقل از رویِ نیمکت تجربه کند.

وودبرن در چهار بازیِ آخرِ لیورپول در لیگ جزوِ نیمکت‌نشینان بوده و در دو تا از این بازی‌ها هم دقایقی را در زمین سپری کرده است. او سومین بازیکنِ جوانِ تاریخِ باشگاه است که در لیگ به زمین رفته و همچنین جوان‌ترین گلزنِ تاریخِ لیورپول، با گلی که در ماهِ نوامبر واردِ دروازه‌یِ لیدز یونایتد کرد. بازیِ شنبه می‌تواند رکوردِ دیگری برایِ وودبرن به ثبت برساند.

 

راس بارکلی

هافبکِ کلیدیِ اورتون فصل همواری را طی نکرده و با بالا و پایین هایِ زیادی روبرو شده است. رابطه‌یِ راس بارکلی در چند مقطع از فصل با مربی‌اش رونالد کومن به مشکل خورد و در تیم ملی هم با اینکه همیشه از سویِ گرت ساوتگیت دعوت می‌شود زمانِ زیادی برای بازی پیدا نکرده است. با این حال بارکلی هم به اندازه‌یِ هر لیورپولیِ دیگری برایِ بازی شنبه پرشور و انگیزه خواهد بود.

بارکلی متولدِ لیورپول است و از 11 سالگی در باشگاهِ اورتون حضور داشته. او در بازی‌هایِ اخیر فرم خوبی داشته و در سه بازی دو پاسِ گل داده و آمارِ کلی‌اش را به هفت پاسِ گل در لیگ رسانده. این آمار تنها دو پاسِ گل کمتر از رکوردِ او در لیگ برتر دارد، در حالیکه هنوز 9 بازی تا پایانِ فصل باقی مانده است. بارکلیِ آماده می‌تواند نقشی کلیدی در رویارویی با خط میانیِ پرانرژیِ لیورپول در آنفیلد داشته باشد.

 

تام دیویس

پدیده‌یِ اول اورتون در این فصل بدون شک تام دیویس بوده است. دیویس که فصلِ پیش هم تحت رهبریِ روبرتو مارتینز برایِ باشگاهِ کودکی‌اش بازی کرده بود، این فصل با اعتمادی که رونالدو کومن بهش کرده بدل به چهره‌ای فوق‌العاده محبوب بینِ نیمه‌یِ آبیِ شهر لیورپول شده است.

دیویسِ 18 ساله در ژانویه برایِ اولین بار در ترکیبِ اصلی اورتون، مقابلِ ساوتهمپتون، قرار گرفت و با نمایشی چشمگیر و یک پاسِ گل به اعتمادِ کومن پاسخ داد. دو هفته‌یِ بعد دیویس در پیروزیِ 0-4 تیمش مقابلِ منچستر سیتی درخششی خیره‌کننده داشت و گلی به یادماندنی وارد دروازه‌یِ تیمِ پپ گواردیولا کرد. این بازی جایزه‌یِ بهترین بازیکنِ زمین را برایِ دیویس به همراه داشت.


ترنت الکساندر-آرنولد

ترنت در فاصله‌یِ چند متریِ ملوود (زمین تمرین لیورپول) بزرگ شد و در شش سالگی، در حالیکه اورتون هم دنبالش بود، به آکادمیِ لیورپول پیوست. فول‌بکِ مستعدِ قرمزهایِ مرسی‌ساید در رده‌هایِ جوانان و نوجوانان کاپیتان تیمش بوده و این فصل به یکی از مهره‌هایِ ثابت اسکوادِ یورگن کلوپ برایِ بازی‌هایِ لیگ تبدیل شده است.

الکساندر-آرنولد ورودِ خودش به تیم اول را با نمایش‌هایِ چشمگیرش در پیروزی‌هایِ لیورپول در جام اتحادیه مقابلِ تاتنهام و لیدز اعلام کرد و بعد برایِ اولین بار در لیگ، در پیروزیِ 0-3 مقابلِ میدلزبورو، البته برایِ دقایقی کم، در جمعِ شاگردانِ کلوپ در زمین قرار گرفت.

اما لحظه‌یِ بزرگ و رویاییِ الکساندر-آرنولدِ 18 ساله وقتی از راه رسید که کلوپ در کمال تعجبِ همه او را در ترکیبِ اصلیِ تیمش برایِ بازی مقابلِ منچستر یونایتد در اولدترافورد قرار داد. شاید این اتفاق برایِ دربیِ شنبه تکرار نشود، اما الکساندر-آرنولدی که این هفته در بازی‌هایِ ملیِ زیرِ 19 ساله‌ها دو بار دروازه‌یِ اسپانیا را باز کرد، به احتمال زیادی حداقل جایی رویِ نیمکتِ لیورپول مقابلِ اورتون خواهد داشت.

[ جمعه 11 فروردین 1396 ] [ 06:06 بعد از ظهر ] [ صابر باقری ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic